31 0Հոկտեմբերի 2025 - 12:15
Մոսկվան և Բաքուն երկխոսություն են վարում Ռուսաստանի քաղաքացիների հայրենիք շուտափույթ վերադարձի շուրջ։
Այս մասին NEWS.ru-ին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Երկու երկրների (Ադրբեջանի և Ռուսաստանի - խմբ.) համապատասխան գերատեսչությունները երկխոսություն են վարում Ռուսաստանի քաղաքացիների հայրենիք շուտափույթ վերադարձի շուրջ։ Երկրորդ, մենք արդեն հայտնել ենք, որ մեր լրագրողները վերադարձել են Ռուսաստան. «Սպուտնիկ-Ադրբեջան» լրատվական գործակալության ղեկավար Իգոր Կորտավիխը վերադարձել է հոկտեմբերի 19-ին, իսկ գլխավոր խմբագիր Եվգենի Բելոուսովը՝ հոկտեմբերի 25-ին», - հայտարարել է Զախարովան։

31 Октября 2025 - 09:49
Об этом NEWS.ru заявила официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова.
«По линии профильных ведомств двух стран (Азербайджана и России - ред.) ведётся предметный диалог в целях скорейшего возвращения российских граждан на родину. Второй момент: мы уже сообщали, в Россию вернулись наши журналисты, руководитель информационного агентства Sputnik-Азербайджан Игорь Кортавых, вернулся 19 октября, и шеф-редактор Евгений Белоусов, он вернулся 25 октября», – заявила Захарова.
Напомним, на днях Сабаильский районный суд Баку рассмотрел ходатайство следственных органов в отношении задержанных в Азербайджане граждан России. Суд продлил срок их ареста ещё на 3 месяца.