30 Օգոստոսի 2025 - 10:34
Օգոստոսի սկզբին Թուրքիայի Զինված ուժերի ղեկավարությունում նոր նշանակումները հերթական խթան կհաղորդեն մեր համագործակցության զարգացմանը ռազմական ոլորտում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Գլխավոր շտաբի պետ Քերիմ Վելիևը՝ Բաքվում Թուրքիայի Հաղթանակի օրվա կապակցությամբ կազմակերպված ընդունելության ժամանակ։
Նա նշել է, որ Թուրքիայի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի նոր պետ, բանակի գեներալ Սելջուկ Բայրաքթարօղլուի առաջիկա օրերին նախատեսված այցը Ադրբեջան կծառայի երկու երկրների բանակների միջև կապերի հետագա ամրապնդմանը։

30 Августа 2025 - 09:54
Новые назначения в руководстве Вооруженных сил Турции в начале августа дадут очередной толчок развитию нашего сотрудничества в военной сфере.
Как сообщает Report, об этом сказал первый заместитель министра обороны Азербайджана – начальник Генерального штаба азербайджанской армии Керим Велиев на приеме в Баку по случаю 30 августа – Дня Победы Турции.
Он отметил, что запланированный на ближайшие дни визит в Азербайджан нового начальника Генерального штаба ВС Турции генерала армии Сельчука Байрактароглу послужит дальнейшему укреплению связей между армиями двух стран.