• ՌԴ ավիահարվածը Կիևին. Բաքվում Ուկրաինայի դեսպանատանը բացվել է Սգո մատյան
Ադրբեջանում Ուկրաինայի դեսպանատանը բացվել է Սգո մատյան՝ նվիրված օգոստոսի 28-ի գիշերը Կիևի վրա ռուսական ավիահարվածի հետևանքով զոհվածների հիշատակին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին իր Ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է Ադրբեջանում Ուկրաինայի դեսպան Յուրի Գուսևը։
«Օգոստոսի 29-ը Կիևում և մարզում սգո օր է, որը հայտարարվել է Ռուսաստանի հարձակումից հետո, որի հետևանքով զոհվել է 23 մարդ, այդ թվում՝ 4 երեխա։ Ցավակցությունները կարող եք ուղարկել Ադրբեջանում Ուկրաինայի դեսպանատուն. [email protected]», - գրել է Գուսևը։

29 Августа 2025 - 12:30
Посольство Украины в Азербайджане открыло книгу соболезнований, посвященную жертвам, погибшим в результате российского авиаудара по Киеву в ночь на 28 августа.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщил посол Украины в Азербайджане Юрий Гусев на своей странице в Facebook.
«29 августа — День траура в Киеве и области, объявленный после атаки России, в результате которой погибло 23 человека, включая 4 детей. Соболезнования можно отправить в Посольство Украины в Азербайджане: [email protected]», — написал Гусев.