29 Օգոստոսի 2025 - 10:17
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին նշել է, որ Ուկրաինայի վրա Ռուսաստանի կողմից իրականացված հարվածների հետևանքով վնասվել է Ադրբեջանի դեսպանատունը։
Report-ի հաղորդմամբ՝ Զելենսկին այս մասին գրել է սոցիալական ցանցերում։
«Այս գիշեր ռուսական ուժերը կրկին հարվածել են Ուկրաինային՝ օգտագործելով ավելի քան 30 հրթիռ և մոտ 600 անօդաչու թռչող սարք։ Հրթիռակոծության հետևանքով զոհվել է 17 մարդ, այդ թվում՝ չորս երեխա։ Տասնյակ մարդիկ ծանր վիճակում են, բժիշկները պայքարում են նրանց կյանքի համար։ Վնասվել է թուրքական ձեռնարկություն, Ադրբեջանի դեսպանատունը, Եվրամիության ներկայացուցչությունը, Բրիտանական խորհուրդը, ինչպես նաև բնակելի թաղամասեր», - գրել է նա։

29 Августа 2025 - 09:17
Президент Украины Владимир Зеленский сообщил, что в результате российских ударов в Украине повреждено посольство Азербайджана.
Как передает Report, об этом Зеленский написал в соцсетях.
«Этой ночью российские силы вновь нанесли удары по Украине, применив более 30 ракет и около 600 дронов. В результате обстрела погибли 17 человек, включая четверых детей. Десятки людей находятся в тяжелом состоянии, врачи борются за их жизнь. Были повреждены турецкое предприятие, посольство Азербайджана, представительство Европейского Союза, Британский совет, а также жилые кварталы», — сказал он.