28 Օգոստոսի 2025 - 14:31
2026 թվականի մարտի 18-19-ը Ադրբեջանը կհյուրընկալի Համաշխարհային հակադոպինգային գործակալության (WADA) Եվրոպայի տարածաշրջանային սիմպոզիումը։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, միջոցառումը կանցկացվի Բաքվում, կփոխարինի գործակալության ամենամյա ավանդական սիմպոզիումին և կդառնա տարածաշրջանային միջոցառումների մի մասը։
Բաքվի սիմպոզիումը կմիավորի Եվրոպական տարածաշրջանի հակադոպինգային կազմակերպություններին, կառավարության ներկայացուցիչներին, միջազգային մարզական կառույցներին, մարզիկներին և նրանց ներկայացուցիչներին։ Դրա հիմնական նպատակն է քննարկել տարածաշրջանային մարտահրավերները, որոնք կապված են 2027 թվականին ուժի մեջ մտնող Համաշխարհային հակադոպինգային նոր օրենսգրքի և միջազգային ստանդարտների ներդրման հետ։

• Азербайджан примет Региональный симпозиум WADA по Европе
Азербайджан 18-19 марта 2026 года примет Региональный симпозиум Всемирного антидопингового агентства (WADA) по Европе.
Как сообщает Report, мероприятие пройдет в Баку, оно заменит ежегодный традиционный симпозиум агентства и станет частью региональных мероприятий.
Бакинский симпозиум объединит антидопинговые организации европейского региона, представителей правительств, международные спортивные структуры, спортсменов и их представителей. Его основная цель - обсудить региональные вызовы, связанные с внедрением нового Всемирного антидопингового кодекса и Международных стандартов, вступающих в силу в 2027 году.
Симпозиум призван стать важной площадкой для обмена знаниями и опытом между странами региона и внести весомый вклад в борьбу с допингом в Европе.