25 Օգոստոսի 2025 - 19:37
Արտաքին գործերի փոխնախարար Յալչին Ռաֆիևը ներկայացնում է Ադրբեջանը Ջիդդայում (Սաուդյան Արաբիա) անցկացվող ԻՀԿ (Իսլամական համագործակցության կազմակերպություն) արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի արտակարգ նիստում։
Ինչպես տեղեկացնում է Report-ը, միջոցառման շրջանակներում նա «ոտքի վրա» հանդիպում է ունեցել Մալդիվների արտաքին գործերի նախարար Աբդուլլահ Խալիլի հետ։
Մալդիվների արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ նիստի մասնակիցները վճռականորեն են տրամադրված արդյունավետ մասնակցություն ունենալ ԻՀԿ-ի արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի արտահերթ նիստի աշխատանքներին՝ «Գազայում ագրեսիայի անհապաղ դադարեցմանը» հասնելու համար։

• Ялчын Рафиев на внеочередном заседании ОИС в Саудовской Аравии
Заместитель министра иностранных дел Ялчын Рафиев представляет Азербайджан на внеочередном заседании Совета министров иностранных дел ОИС в Джидде (Саудовская Аравия).
Как сообщает Report, в рамках мероприятия он провел встречу «на ногах» с главой МИД Мальдив Абдуллой Халилом.
Глава МИД Мальдив отметил, что участники заседания, которое пройдет 25 августа, полны решимости принять продуктивное участие в работе внеочередного заседания Совета министров иностранных дел ОИС с целью добиться «безотлагательного прекращения агрессии в Газе».