25 Օգոստոսի 2025 - 12:38
Ռուսաստանի Դաշնության Թաթարստանի Հանրապետության նախագահ Ռուստամ Միննիխանովը շնորհավորական նամակ է հղել Ադրբեջանի առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային ծննդյան օրվա կապակցությամբ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
«Հարգելի Մեհրիբան Արիֆովնա։
Խնդրում եմ ընդունեք իմ շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ։ Մաղթում եմ Ձեզ՝ փորձառու հասարակական-քաղաքական և պետական գործչի, մշտապես արդյունավետ աշխատանք պատասխանատու պաշտոնում, հաջողություններ Ադրբեջանի Հանրապետության համապարփակ զարգացման համար բազմակողմանի խնդիրների լուծման գործում։
Թող Ձեր հայրենիքի բարօրության համար ստեղծագործական աշխատանքը և բոլոր նվաճված նպատակները Ձեզ արժանի բավարարվածություն բերեն, իսկ ադրբեջանական ժողովրդի աջակցությունը ոգեշնչի և ուժ տա նոր օգտակար գաղափարներ և խոստումնալից նախագծեր իրականացնելու համար»։

25 Августа 2025 - 12:38
Раис Республики Татарстан Российской Федерации Рустам Минниханов направил поздравительное письмо первому вице-президенту Азербайджана Мехрибан Алиевой по случаю дня рождения.
Как передает Armenia.Az, в поздравительном послании говорится:
«Уважаемая Мехрибан Арифовна!
Примите поздравления по случаю дня Вашего рождения. Желаю Вам, опытному общественно-политическому и государственному деятелю, неизменно плодотворной работы на ответственном посту, успехов в решении многогранных задач по всестороннему развитию Азербайджанской Республики.
Пусть созидательный труд во благо родной страны и все достигнутые цели приносят Вам заслуженное удовлетворение, а поддержка азербайджанского народа вдохновляет и дает силы для реализации новых полезных идей и перспективных проектов.