• Ադրբեջանի ՀԷԿ-երը մեծացրել են էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը
Ադրբեջանի հիդրոէլեկտրակայանները 2025 թվականի հունվարից մինչև հուլիս ամիսները արտադրել են 2.1 միլիարդ կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Պետականվիճակագրական կոմիտեին, սա 230.6 միլիոն կՎտ/ժ-ով կամ 12.5%-ով ավելի է, քան նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում, երբ արտադրությունը կազմել է 1.8 միլիարդ կՎտ/ժ։
Նշվում է, որ էլեկտրաէներգիայի, գազի և գոլորշու արտադրության, բաշխման և մատակարարման ոլորտում 2025 թվականի հունվար-հուլիս ամիսներին արտադրված արտադրանքի և մատուցված ծառայությունների ծավալը կազմել է 1.99 միլիարդ մանաթ (1.17 միլիարդ դոլար)։

ЗакрытьГЭС Азербайджана увеличили производство электроэнергии
В Азербайджане с января по июль 2025 года на гидроэлектростанциях было выработано 2,1 миллиарда кВт·ч электроэнергии.
Как сообщает Trend со ссылкой на Государственный статистический комитет, это на 230,6 миллиона кВт·ч, или на 12,5% больше, чем за аналогичный период прошлого года, когда производство составило 1,8 миллиарда кВт·ч.
Отмечается, что в секторе производства, распределения и поставки электроэнергии, газа и пара в январе–июле 2025 года объем произведенной продукции и оказанных услуг составил 1,99 миллиарда манатов (1,17 миллиарда долларов).