25 Օգոստոսի 2025 - 10:17
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական նամակ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն Ուկրաինայի Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Այս մասին հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի ղեկավարի մամուլի ծառայությանը։
«Հարգելի պարոն նախագահ, անձամբ իմ և Ադրբեջանի ժողովրդի անունից Ձեզ և ի դեմս Ձեզ՝ Ուկրաինայի ողջ ժողովրդին հղում եմ ամենաջերմ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները օգոստոսի 24-ի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ», - ասվում է պետության ղեկավարի ուղերձում։
Նախագահը նշել է, որ ադրբեջանա-ուկրաինական միջպետական հարաբերությունները «հիմնված են մեր ժողովուրդների միմյանց նկատմամբ խորը համակրանքի, պատմականորեն ձևավորված բարեկամության ավանդույթների և փոխադարձ հարգանքի վրա»։

• Алиев поздравил Зеленского с Днем независимости Украины
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил украинскому лидеру Владимиру Зеленскому поздравительное письмо по случаю Дня независимости Украины.
Об этом Armenia.Az сообщает со ссылкой на пресс-службу главы нашего государства.
«Уважаемый господин Президент!   От своего имени и от имени народа Азербайджана выражаю Вам и в Вашем лице всему Вашему народу самые теплые поздравления и наилучшие пожелания по случаю 24 августа – Дня независимости», - говорится в послании главы государства.
Президент отметил, что азербайджано-украинские межгосударственные отношения «основаны на чувствах глубокой симпатии, которую наши народы питают друг к другу, исторически сложившихся традициях дружбы и взаимного уважения между ними».