23 Օգոստոսի 2025 - 12:35
Մինչ օրս մենք որևէ ապացույց չենք ունեցել Իրանի և Իսրայելի միջև 12-օրյա պատերազմում Ադրբեջանի համագործակցության մասին։
Ինչպես հաղորդում է Oxu.Az-ը՝ հղում անելով Azad İran-ին, այս մասին հայտարարել է Իրանի Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին։
«Որոշ մարդիկ տարբեր հայտարարություններ են անում, բայց նրանք, ովքեր դա պնդում են, պետք է մեզ տրամադրեն ճշգրիտ ապացույցներ և տվյալներ։ Մենք դեռևս նման տվյալներ չունենք։ Ադրբեջանի կառավարությունն ինքն է բացահայտ հայտարարում, որ նման բան տեղի չի ունեցել, և մենք դեռևս որևէ ապացույց չունենք ներկայացնելու։ Պետք է ընդգծել, որ Ադրբեջանը մուսուլմանական հարևան երկիր է և շատ մոտ է մեզ մշակութային կապերով, այն մեր բարեկամն է», - եզրափակել է Լարիջանին։

23 Августа 2025 - 09:35
До сих пор у нас не было никаких доказательств сотрудничества Азербайджана в 12-дневной войне между Ираном и Израилем.
Как сообщает Oxu.Az со ссылкой на Azad İran, об этом заявил секретарь Высшего совета национальной безопасности Ирана Али Лариджани.
«Некоторые делают различные заявления, однако те, кто это утверждает, должны предоставить нам точные доказательства и данные. Таких данных у нас пока нет. Правительство Азербайджана само открыто заявляет, что подобного не происходило, и у нас пока нет никаких доказательств, которые можно было бы предъявить. Следует подчеркнуть, что Азербайджан - мусульманская соседняя страна и очень близка нам по культурным связям, он является нашим другом», - заключил Лариджани.