22 Օգոստոսի 2025 - 12:19
Համաձայն Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և ՆԱՏՕ-ի միջև 2025 թվականի «Անհատական գործընկերային համագործակցության ծրագրի», Ցամաքային զորքերի N-րդ զորամասում տեղի է ունեցել փորձագիտական հանդիպում՝ պաշտպանության նախարարության և ՆԱՏՕ-ի պատվիրակության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից։
Հանդիպմանը պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչները և օտարերկրյա փորձագետները ներկայացրել են զեկույցներ, պատասխանել հետաքրքրող հարցերին։
Կողմերը նաև վերլուծել են Ադրբեջանի և ՆԱՏՕ-ի միջև համագործակցության ներկայիս վիճակը՝ Գործառնական կարողությունների հայեցակարգ ծրագրի շրջանակներում, և մանրամասն կարծիքներ փոխանակել հեռանկարային հարցերի շուրջ։

• Проанализировано текущее состояние сотрудничества Азербайджана и НАТО
В соответствии с «Программой сотрудничества по индивидуальному партнёрству» между Министерством обороны Азербайджанской Республики и НАТО на 2025 год, в Н-ской воинской части Сухопутных войск состоялась экспертная встреча с участием представителей Министерства обороны и делегации НАТО.
На встрече представители Министерства обороны и иностранные эксперты представили брифинги, были даны ответы на интересующие вопросы.
Стороны также проанализировали текущее состояние сотрудничества Азербайджана и НАТО в рамках программы «Концепция оперативных возможностей» (КОВ) и провели обстоятельный обмен мнениями по перспективным вопросам.