22 Հուլիս 2025 - 13:12
Վրաստանը Թբիլիսիում գտնվող 69 քմ մակերեսով հողամասը անվճար օգտագործման է փոխանցել Ադրբեջանին։ վարձակալության ժամկետը կկազմի 49 տարի։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ վրացական լրատվամիջոցներին հղումով, Վախթանգ Գորգասալիի փողոցի վրա գտնվող հողատարածքը կառավարության կարգադրությամբ փոխանցվել է դեսպանատանը օգտագործման համար։
Տեղեկատվության համաձայն, համապատասխան փաստաթուղթը հուլիսի 18-ին ստորագրել է վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։ Հիմք է հանդիսացել՝ «Պետական սեփականության մասին» Վրաստանի օրենքի 36-րդ հոդվածի 2-րդ կետը։
Տնտեսության նախարարության ենթակայության տակ գտնվող Պետական գույքի ազգային գործակալությանը հանձնարարվել է՝ իրականացնել օգտագործման իրավունքի փոխանցման համար օրենքով նախատեսված բոլոր ընթացակարգերը։

• Грузия бесплатно передала Азербайджану земельный участок в Тбилиси
Грузия передала Азербайджану в безвозмездное пользование земельный участок площадью 69 м² в Тбилиси, срок аренды составит 49 лет.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на грузинские СМИ, участок на улице Вахтанга Горгасали передан в пользование посольства по распоряжению правительства.
Согласно информации, соответствующий документ подписан 18 июля премьер-министром Ираклием Кобахидзе. Основанием послужил пункт 2 статьи 36 Закона Грузии «О государственной собственности».
Национальному агентству государственной собственности, подведомственному Минэкономики, поручено реализовать все предусмотренные законом процедуры для передачи права пользования.