• Կա՞ն արդյոք որևէ խնդիրներ Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև բեռնափոխադրումների հարցում
Վերջին ժամանակահատվածում Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև բեռնափոխադրումների ոլորտում որևէ խնդիր չի արձանագրվել։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին լրագրողներին հայտարարել է՝ Ադրբեջանի միջազգային ավտոմոբիլային փոխադրողների ասոցիացիայի (ABADA) գլխավոր քարտուղար Քենան Գուրբանովը:
Նրա խոսքով՝ կողմերից ոչ մեկը որևէ խոչընդոտ չի ստեղծել, տեղափոխման ծավալը չի նվազել, իսկ վարորդները որևէ դժվարության մասին չեն հայտնել։
«Հետևաբար, այս ոլորտում լուրջ խնդիրների առկայության մասին խոսելու որևէ պատճառ չկա», - ընդգծել է նա։
Գուրբանովը նշել է, որ միջազգային բեռնափոխադրումների կեսից ավելին իրականացվում է Իրան-Ռուսաստան երթուղով, դրանցում ներգրավված են ինչպես ադրբեջանական, այնպես էլ ռուսական փոխադրողները։

22 Июля 2025 - 11:03
За последний период в сфере грузоперевозок между Азербайджаном и Россией каких-либо проблем не зафиксировано.
Как сообщает Report, об этом журналистам заявил генеральный секретарь Ассоциации международных автомобильных перевозчиков Азербайджана (ABADA) Кенан Гурбанов.
По его словам, ни одна из сторон не создавала препятствий, объем перевозок не снижался, а водители не сообщали о затруднениях.
«Поэтому говорить о наличии серьезных проблем в этом направлении оснований нет», — подчеркнул он.
Гурбанов отметил, что более половины международных грузоперевозок осуществляется по маршруту Иран-Россия, в них задействованы как азербайджанские, так и российские перевозчики.