21 Հուլիս 2025 - 17:49
Ադրբեջանի և Հյուսիսային Մակեդոնիայի միջև՝ առևտրի, ներդրումների, էներգետիկայի, զբոսաշրջության և տրանսպորտի ոլորտներում համատեղ գործունեության ակտիվացումը հանդիսանում է՝ տնտեսական համագործակցության օրակարգի առաջնահերթությունը:
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին գրել է Ադրբեջանի տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբարովը X սոցիալական ցանցի իր էջում։
«Հյուսիսային Մակեդոնիա կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում այս երկրի տնտեսության և աշխատանքի նախարար Բեսար Դուրմիշիի հետ գնահատեցինք՝ մեր երկրների միջև բիզնեսի ոլորտում համագործակցության արդյունավետության բարձրացման և գործարար հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունները», - նշել է նա։

• Баку назвал приоритеты экономического сотрудничества со Скопье
Активизация совместной деятельности в сферах торговли, инвестиций, энергетики, туризма и транспорта является приоритетом в повестке экономического сотрудничества Азербайджана с Северной Македонией.
Как сообщает Report, об этом написал министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров на своей странице в соцсети X.
«В рамках рабочего визита в Северную Македонию мы с министром экономики и труда этой страны Бесаром Дурмиши оценили возможности повышения эффективности сотрудничества между нашими странами в сфере бизнеса и развитие деловых отношений», — отметил он.