• Բաքուն և Հանոյը քննարկել են փոխադարձ գործընկերության ընդլայնման ներուժը
Ադրբեջանա-վիետնամական տնտեսական, առևտրային և գիտատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 3-րդ նիստին մասնակցելու նպատակով՝ Հանոյ կատարած այցի շրջանակներում Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի փոխնախարար Էլնուր Մամեդովը հանդիպել է՝ Վիետնամի արտաքին գործերի փոխնախարար Լե Թհյու Հանգի հետ։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են՝ այս տարվա ապրիլին Բաքվում կայացած Ադրբեջանի և Վիետնամի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև քաղաքական խորհրդակցություններից բխող հարցեր։
Կողմերը ընդգծել են, որ վերջին տարիներին Ադրբեջանի և Վիետնամի միջև ավանդական բարեկամական հարաբերությունները ակտիվորեն զարգանում են բոլոր ոլորտներում։ Քննարկվել է քաղաքական, առևտրատնտեսական, էներգետիկ, գյուղատնտեսական, տրանսպորտային և հումանիտար ոլորտներում փոխգործակցության ընդլայնման առկա ներուժը։

21 Июля 2025 - 14:24
В рамках визита в Ханой для участия в 3-м заседании азербайджано-вьетнамской межправительственной комиссии по экономическому, торговому и научно-техническому сотрудничеству заместитель министра иностранных дел Азербайджанской Республики Эльнур Мамедов провел встречу с заместителем министра иностранных дел Вьетнама Ле Тхи Тху Ханг.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в ходе встречи были обсуждены вопросы, вытекающие из политических консультаций между министерствами иностранных дел Азербайджана и Вьетнама, состоявшихся в апреле текущего года в Баку.
Стороны подчеркнули, что традиционные дружественные отношения между Азербайджаном и Вьетнамом в последние годы активно развиваются по всем направлениям. Был рассмотрен имеющийся потенциал для расширения взаимного партнерства в политической, торгово-экономической, энергетической, сельскохозяйственной, транспортной и гуманитарной сферах.