• Haber Global. Ղարաբաղի մարգարիտը. Շուշան դարձել է գլոբալ երկխոսության հարթակ
Ավարտվել է Ադրբեջանի Ղարաբաղի տարածաղրջանի մարգարիտ՝ Շուշայում անցկացվող III գլոբալ մեդիա ֆորումի երկրորդ օրը:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, թուրքական Haber Global հեռուստաալիքը հատուկ ռեպորտաժ է պատրաստել այս թեմայով։
«Haber Global» միջազգային նորությունների մենեջեր Էդա Թուղրուլը պատմել է՝ ֆորումի երկրորդ օրվա մասին նոր մանրամասներ, փոխանցել ֆորումի մթնոլորտը։
Թուրգյուլը նշել է, որ պանելային նիստի ավարտից հետո 50 երկրներից 140 մասնակիցներ մեկնել են Աղդամ։ Ֆորումի բոլոր մասնակիցները ականատես են եղել Աղդամի վերածննդի գործընթացին։ Haber Global-ը զննել է Աղդամում գործարանը։
Էքսկուրսիայի վերջին կետերից մեկը Խըդըրլը գյուղն էր։ Այս գյուղի առաջին փուլի բացումը կատարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։

• Haber Global: Жемчужина Карабаха – Шуша превратилась в площадку для глобального диалога
Завершился второй день III Глобального медиафорума, проходящего в Шуше - жемчужине Карабахского региона Азербайджана.
Как сообщает Armenia.Az, турецкий телеканал Haber Global подготовил специальный репортаж на эту тему.
Менеджер по международным новостям Haber Global Эда Тугрул рассказала новые подробности о 2-м дне форума, передала атмосферу форума.
Тургул отметила, что после завершения панельной сессии 140 участников из 50 стран отправились в Агдам. Все участники форума стали свидетелями процесса возрождения Агдама. Компания Haber Global осмотрела завод в Агдаме.
Одним из последних пунктов экскурсии стала деревня Хыдырлы. Открытие 1-й очереди этого поселка было осуществлено Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.