• Մորիս Քերիմովը «Լաչին» հանգստի կենտրոնի հնարավորությունների մասին
«Լաչին» հանգստի կենտրոնը տարածաշրջանում զբոսաշրջության զարգացման համար ամենակարևոր նախագծերից մեկն է։
Այս մասին Report-ին ասել է կենտրոնի գործադիր տնօրեն Մորիս Քերիմովը։
Նրա խոսքով՝ հանգստի կենտրոնի ընդհանուր մակերեսը կազմում է 11.2 հեկտար, իսկ այստեղ կառուցված համալիրի մակերեսը՝ 42 հազար քառակուսի մետր։
Քերիմովը նշել է, որ կենտրոնի տարածքում կառուցվել է հյուրանոցային շենք՝ տարբեր կատեգորիաների 120 սենյակներով և 8 քոթեջներ։
«Հյուրանոցն ու քոթեջները նախատեսված են ընդհանուր առմամբ 324 մարդու համար։ Երկու կառույցներն էլ կառուցվել են ժամանակակից պահանջները հաշվի առնելով՝ հյուրերի համար բարձրորակ հանգիստ ապահովելու համար», - ասել է նա։
Գործադիր տնօրենը հավելել է, որ տարածքում կան տարբեր զվարճանքի հրապարակներ, այդ թվում՝ կարաոկե, բիլիարդ, վիրտուալ իրականության խաղերի գոտիներ և մանկական զվարճանքի կենտրոն, ինչպես նաև ֆուտբոլի և բասկետբոլի հրապարակներ, հեծանվային և վազքի արահետներ։
Նա ընդգծել է, որ 174 մարդկանցից, որոնք աշխատելու են կենտրոնում 122-ը Լաչինի, Քելբեջարի և այլ ազատագրված շրջանների բնակիչներ են։

ЗакрытьМорис Кяримов о возможностях центра отдыха «Лачин»
По его словам, общая площадь центра отдыха составляет 11,2 га, а площадь построенного здесь комплекса — 42 тыс. кв. м.
Кяримов отметил, что на территории центра построены гостиничный корпус на 120 номеров различных категорий и 8 коттеджей.
«Гостиница и коттеджи в целом рассчитаны на 324 человека. Оба объекта построены с учетом современных требований для качественного обеспечения отдыха гостей», — сказал он.
Исполнительный директор добавил, что на территории имеются различные развлекательные площадки, включая караоке, бильярд, игровые зоны виртуальной реальности и детский развлекательный центр, а также футбольная и баскетбольная площадки, проложены вело- и беговые дорожки.
Он подчеркнул, что из 174 человек, которые будут работать в центре, 122 являются жителями Лачинского, Кяльбаджарского и других освобожденных районов.