• Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Պակիստանի առաջնորդները զբոսնել են Լաչինում
Մայիսի 28-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը, Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը և Պակիստանի Իսլամական Հանրապետության վարչապետ Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆը այցելել են Լաչին քաղաքի զբոսայգի։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ հյուրերին տեղեկացվել է, որ այստեղ երկու տարի առաջ՝ մայիսի 28-ին, նախագահ Իլհամ Ալիևը տների բանալիները հանձնել է առաջինը Լաչին տեղափոխված  նախկին հարկադիր վերաբնակներին։
Հաղորդվել է, որ ներկայումս այս տարածքում ցուցադրվում է՝ Լաչինում շահագործման հանձնված ձեռնարկությունների արտադրանքը։ Ցուցահանդեսում ներկայացված են՝ Լաչինի գյուղատնտեսական-արդյունաբերական պարկում, «Փիրշաղը» կոշիկի գործարանի Լաչինի մասնաճյուղերում, «Գիլաբի կերամիկայի» ստեղծագործական կենտրոնում և Լաչինի ԼԱԹԻՖԱ կարի ֆաբրիկաում արտադրված արտադրանքը։ Ցուցահանդեսում ներկայացված են նաև «Բաքվի բարելավման ծառայությունը», եթերայուղերի գործարանը, «Նախըշլը» կարի տունը, մանր եղջյուրային անասունների անասնաբուծական կենտրոնը և Հաքարիի ձկնաբուծական տնտեսությունը։

• Лидеры Азербайджана, Турции и Пакистана прогулялись по Лачину
28 мая президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган и премьер-министр Исламской Республики Пакистан Мухаммад Шахбаз Шариф побывали в прогулочной зоне в городе Лачин.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, гости были проинформированы о том, что здесь два года назад 28 мая президент Ильхам Алиев вручил ключи от домов бывшим вынужденным переселенцам, первыми переселившимся в Лачин.
Было сообщено, что сейчас в этой зоне демонстрируется продукция предприятий, введенных в эксплуатацию в Лачине. На выставке представлена продукция, производимая в Агропромышленном парке «Лачин», лачинских филиалах обувной фабрики PIRSHAGHI, Творческого центра Gilabi Ceramics, на Лачинской швейной фабрике LATIFA. На выставке также представлены «Бакинская служба по благоустройству», завод эфирных масел, швейный дом «Нахышлы», Центр по разведению мелкого рогатого скота, рыбоводческое хозяйство «Хакари».