• Ալիևը նշել է վերականգնված քաղաքների և գյուղերի թիվը Ղարաբաղում
Գեղեցիկ տներ, ճանապարհներ, էլեկտրաէներգիա, բնական գազ, ջուր, այգիներ՝ կան բոլոր հնարավորությունները ապրելու և աշխատելու համար։ Ապրել այսպիսի գեղատեսիլ բնության գրկում, այն էլ սեփական հողի վրա, իհարկե, շատ հաճելի է ձեզ համար, վստահ եմ։ Սա մեծ երջանկություն է։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է Լաչինի շրջանի Բեյլիկ գյուղ տեղափոխված բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ։
«Երեսնամյա հայկական օկուպացիայի ավարտից հետո բոլոր շրջաններում անմիջապես սկսվեցին շինարարական և վերականգնողական աշխատանքներ, սկսվեցին վերակառուցվել հայկական վանդալիզմի ենթարկված գյուղերը։ Հայերը հողին էին հավասարեցրել նաև Բեյլիկ գյուղը։ Այժմ ստեղծվել է հրաշալի բնակավայր։ Ձեր գյուղի կողքին, մոտակայքում, նախկինում կար Սուս անունով մի գյուղ, իսկ մյուս կողմում՝ Զաբուխը, Լաչին քաղաքը։ Այժմ Լաչինի շրջանում արդեն վերականգնվել է չորս բնակավայր։ Բայց ընդհանուր առմամբ, մեր վերականգնված քաղաքների և գյուղերի թիվը հասել է տասնհինգի։ Մենք այս ամենը արել ենք կարճ ժամանակահատվածում, և աշխատանքները շարունակվում են։ Ազատագրված բոլոր տարածքներում լայնածավալ աշխատանքներ են տարվում՝ որպեսզի մեր քաղաքացիները որքան հնարավոր է շուտ վերադառնան իրենց հողեր», - ընդգծել է պետության ղեկավարը։

Красивые дома, дороги, электричество, природный газ, вода, приусадебные участки – есть все возможности для того, чтобы жить и работать. Жить на лоне такой живописной природы, да еще и на своей земле, вам, конечно, я уверен, очень приятно. Это большое счастье.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев на встрече с жителями, переселившимися в село Бейлик Лачинского района.
«После того, как был положен конец тридцатилетней армянской оккупации во всех районах немедленно был дан старт строительно-восстановительным работам, села, подвергшиеся армянскому вандализму, были отстроены заново. Армяне сровняли с землей и село Бейлик. Теперь создан прекрасный населенный пункт. Рядом, по соседству с вашим селом когда-то было село Сус, а на той стороне — Забух, город Лачин. В настоящее время в Лачинском районе уже восстановлено четыре населенных пункта. Но в целом число наших восстановленных городов и сел достигло пятнадцати. Все это мы сделали за короткий срок, и работы продолжаются. На всех освобожденных территориях ведутся широкомасштабные работы, чтобы наши граждане как можно скорее вернулись на свои земли», — подчеркнул глава государства.