• Հաշվիչ պալատ. Շուշայում ոչ պիտանի շենքերի քանդման համար հատկացվել է 5 միլիոն մանաթ
Չնայած 2024 թվականին Ադրբեջանի ազատագրված տարածքների վերականգնման համար առանձին միջոցներ էին հատկացվել, այս ծախսերը ներառվել են նախագծի վրա հիմնված ներդրումային ծախսերի մեջ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին ասվում է՝ «2024 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ Հաշվիչ պալատի եզրակացության մեջ։
Պետական կապիտալ ներդրումներից 5 միլիոն մանաթ է հատկացվել «Շուշա քաղաքում վերականգնման աշխատանքների շրջանակներում ոչ պիտանի շենքերի քանդում» նախագծի համար, որի ընդհանուր արժեքը կազմում է 6 միլիոն մանաթ, որի պատվիրատուն Շուշա քաղաքի պետական արգելոցի վարչությունն է։

• Счетная палата: На снос непригодных зданий в Шуше было выделено пять миллионов манатов
Несмотря на то, что в 2024 году для восстановления освобожденных от оккупации территорий Азербайджана были предусмотрены отдельные средства, эти расходы были включены в затраты на инвестиции на основе проектов.
Как передает Report, об этом говорится в заключении Счетной палаты к законопроекту «Об исполнении государственного бюджета на 2024 год».
Из государственных капитальных вложений (инвестиций) было выделено 5 миллионов манатов на проект «Снос непригодных зданий в рамках восстановительных работ в городе Шуша» общей стоимостью 6 миллионов манатов, заказчиком которого является Управление Государственного заповедника города Шуша.