• Բաքվում քննարկում են իսլամաֆոբիան
Ադրբեջանի մայրաքաղաքում մեկնարկել է՝ «Իսլամաֆոբիան ուշադրության կենտրոնում. նախապաշարմունքների բացահայտում և խարանների ոչնչացում» թեմայով միջազգային գիտական համաժողովը։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, միջոցառումը կազմակերպվել է՝ Բաքվի միջազգային բազմամշակութայնության կենտրոնի և Միջազգային հարաբերությունների վերլուծության կենտրոնի կողմից և համընկնում է՝ իսլամաֆոբիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվա երրորդ տարելիցի հետ։
Երկու օրվա ընթացքում համաժողովի մասնակիցները՝ փորձագետներ, գիտնականներ և պաշտոնատար անձինք կքննարկեն իսլամաֆոբիայի տարածմանը նպաստող գլոբալ, պատմական և քաղաքական գործոնները։

• В Баку обсуждают исламофобию
В столице Азербайджана стартовала международная научная конференция на тему «Исламофобия в центре внимания: разоблачение предрассудков и разрушение стигм».
Как сообщает Report, мероприятие организовано Бакинским международным центром мультикультурализма и Центром анализа международных отношений и приурочено к третьей годовщине Международного дня борьбы с исламофобией.
В течение двух дней участники конференции — эксперты, ученые и официальные лица — обсудят глобальные, исторические и политические факторы, способствующие распространению исламофобии.