• Ռաֆիև. Ադրբեջանը բարձր է գնահատում աֆրիկյան երկրների հետ գործընկերությունը
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Աֆրիկայի օրվա կապակցությամբ X սոցիալական ցանցում գրել է՝ Ադրբեջանի արտաքին գործերի փոխնախարար Յալչըն Ռաֆիևը։
«Աֆրիկան մարդկության օրրանն է, մայրցամաք՝ հարուստ ժառանգությամբ և բազմազանության մեջ միասնությամբ, մայրցամաք, որը հսկայական ներդրում է ունեցել քաղաքակրթության զարգացման գործում»:
Աֆրիկայի այս օրը մենք մայրցամաքի ժողովուրդներին մաղթում ենք կայուն և խաղաղ ապագա՝ հիմնված զարգացման և բարգավաճման վրա։ «Ադրբեջանը բարձր է գնահատում աֆրիկյան երկրների հետ գործընկերությունն ու բարեկամական հարաբերությունները», - նշել է փոխարտգործնախարարը։

Азербайджан высоко ценит партнерство с африканскими странами.
Как передает Armenia.Az, об этом написал заместитель министра иностранных дел Азербайджана Ялчин Рафиев в социальной сети Х по случаю Дня Африки.
«Африка - колыбель человечества, внесшая огромный вклад в развитие цивилизации, континент с богатым наследием и единством в многообразии.
В этот День Африки мы желаем народам континента устойчивого и мирного будущего, основанного на развитии и процветании. Азербайджан высоко ценит партнёрство и дружеские связи с африканскими странами», - отметил замглавы МИД.