• Մարշալի ժառանգության ինստիտուտ. Հպարտանում ենք ANAMA-ի հետ համագործակցելու համար
Մարշալի ժառանգության ինստիտուտը հպարտանում է, որ համագործակցում է Ադրբեջանի Ականազերծման գործակալության (ANAMA) հետ:
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ինստիտուտի գործադիր տնօրեն Էլիս Բեքքերը։
Նա նշել է, որ արդեն լրանում է՝ երկու կազմակերպությունների միջև համագործակցության 20 տարին։ Այս ընթացքում 93 վարժեցված ական հայտնաբերող շներ են հանաձնվել Ադրբեջաին, և ANAMA-ն շատ լավ է աշխատում այդ կենդանիների հետ։
«Շները որոնողական աշխատանքներ են իրականացրել ավելի քան 17 միլիոն քառակուսի մետր տարածքում ևօգոտ են բերել ավելի քան 15 հազար մարդու: Մենք շարունակում ենք մեր համագործակցությունը և նախատեսում ենք այս և հաջորդ տարի կրկին շներ նվիրել Ադրբեջանին: Այսպիսով, մինչև հաջորդ տարի Ադրբեջանին նվիրաբերված կենդանիների թիվը կհասնի 100-ի»,- ասել է Ալիս Բեքքերը:

• Институт наследия Маршалла: Гордимся сотрудничеством с ANAMA
Институт наследия Маршалла гордится сотрудничеством с Азербайджанским агентством по разминированию (ANAMA).
Как передает АЗЕРТАДЖ, об этом заявила исполнительный директор института Элис Беккер.
Она отметила, что сотрудничеству между двумя организациями исполнилось уже 20 лет. За это время Азербайджану были переданы 93 обученные собаки-миноискатели и ANAMA очень хорошо работает с этими животными.
«Собаки провели поисковые работы на территории, площадью более 17 миллионов квадратных метров и принесли пользу более 15 тысячам человек. Мы продолжаем наше сотрудничество, планируем в этом и следующем году снова подарить Азербайджану собак. Таким образом, к следующему году число подаренных Азербайджану животных достигнет 100», — рассказала Элис Беккер.