26 Փետրվարի 2025 - 13:02
Ադրբեջանի էկոնոմիկայի նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը Խոջալուի ցեղասպանության 33-րդ տարելիցի կապակցությամբ գրառում է կատարել X սոցիալական ցանցում։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ջաբբարովի Х-ի էջին:
«Այսօր լրանում է Խոջալուի ցեղասպանության՝ մարդկության դեմ իրագործված ամենահրեշավոր հանցագործություններից մեկի 33-րդ տարելիցը։ Մեր ժողովրդի դեմ կատարված այս սարսափելի կոտորածը երբեք չի մոռացվի։
Հակաահաբեկչական միջոցառումների արդյունքում մեր բանակը Գերագույն գլխավոր հրամանատար, նախագահ Իլհամ Ալիևի գլխավորությամբ ամբողջությամբ ազատագրեց Խոջալուի շրջանն անջատողականներից՝ վերականգնելով արդարությունը ցեղասպանության զոհերի նկատմամբ։
Խոջալուում, որտեղ հպարտորեն ծածանվում է մեր եռագույն դրոշը, որը խորհրդանշում է բարեկեցիկ ապագան և տնտեսական վերածնունդը, վերականգնողական լայնածավալ աշխատանքներ են ընթանում։ Խոջալուի բնակիչների վերադարձը իրենց հարազատ հողեր նոր դարաշրջան է բացում այս վերականգնման գործընթացում», -գրել է Ջաբբարովը:

• Джаббаров о Ходжалинском геноциде: «Эта ужасающая резня никогда не будет забыта»
Министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров в социальной сети Х поделился публикацией в связи с 33-й годовщиной Ходжалинского геноцида.
«Сегодня исполняется 33 года со дня Ходжалинского геноцида – одного из самых чудовищных преступлений против человечества. Эта ужасающая резня, совершённая против нашего народа, никогда не будет забыта.
В результате антитеррористических мероприятий наша армия под руководством Верховного главнокомандующего, президента Ильхама Алиева полностью освободила Ходжалинский район от сепаратистов, восстановив справедливость в отношении жертв геноцида.
В Ходжалы, где гордо развевается наш трёхцветный флаг, символизирующий процветающее будущее и экономическое возрождение, ведутся масштабные восстановительные работы. Возвращение жителей Ходжалы на родную землю знаменует собой историческую веху в этом восстановлении.