22 Փետրվարի 2025 - 09:16
Ինչպես հայտնում է Trend-ը, Ղարաբաղյան պատերազմի վետերան Նագի Իմանովը վիրավորվել է ականի պայթյունի հետևանքով։
Դեպքի վայր են մեկնել իրավապահ մարմինների աշխատակիցներ և շտապօգնության խումբը։
Տուժածի առողջական վիճակի մասին դեռ հստակ տեղեկություն չկա։
Ազատագրված տարածքներում ականի պայթյունի հետեւանքով Ն.Իմանովի աջ ոտքն անդամահատվել է կոճից ներքև։
Ինչպես հայտնում է ԱՊԱ-ն, հիվանդանոցից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Իմանով Նագի Նովրուզ օղլուն (ծնված 1963 թ.) չականազերծված տարածքում ոտքը դրել է հակահետևակային ականի վրա։
Այս միջադեպի վերաբերյալ հետաքննություն է անցկացվում Խոջալուի շրջանի դատախազության կողմից։
Ներքին գործերի նախարարությունը, գլխավոր դատախազությունը և ANAMA-ն քաղաքացիներին կոչ են անում՝ պահպանել անվտանգության միջոցները, ուշադրություն դարձնել ականների վտանգի մասին նախազգուշացնող նշաններին և չմտնել անծանոթ տարածքներ։

22 Февраля 2025 - 09:16
Как сообщает Armenia.Az, ранения в результате взрыва мины получил участник Карабахской войны Наги Иманов.
На место происшествия были привлечены сотрудники правоохранительных органов и бригада скорой медицинской помощи.
Точной информации о состоянии здоровья пострадавшего пока нет.
В результате взрыва мины на освобожденных территориях у Н. Иманова ампутирована правая нога на уровне щиколотки.
Как сообщает AПA, по информации из больницы, угрозы жизни нет.
Иманов Нагы Новруз оглу (1963 г.р.), наступил на противопехотную мину в неразминированной зоне.
По данному факту проводится расследование в прокуратуре Ходжалинского района.
МВД, Генпрокуратура и ANAMA призывают граждан соблюдать меры безопасности, обращать внимание на предупредительные знаки о минной опасности и не заходить на незнакомые территории.