21 Փետրվարի 2025 - 14:51
Փետրվարի 20-ին ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովում Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի պատվիրակության ղեկավար Գայա Մամեդովը Վիեննայում հանդիպել է՝ ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Ֆերիդուն Սինիրլիօղլուի հետ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az, Գայա Մամեդովը շնորհավորել է Ֆերիդուն Սինիրլիօղլուին՝ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել գործունեության մեջ։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԵԱՀԿ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցիչ Ռովշան Սադըղբեյլին։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել՝ Ադրբեջանի և ԵԱՀԿ-ի միջև համագործակցության շուրջ, քննարկել են Եվրոպայում անվտանգության հարցեր։

• В Вене обсуждено сотрудничество между Азербайджаном и ОБСЕ
Руководитель делегации Милли Меджлиса Азербайджана в Парламентской ассамблее ОБСЕ Гая Мамедов 20 февраля встретился в Вене с генеральным секретарем ОБСЕ Феридуном Синирлиоглу.
Как передает Armenia.Az, Гая Мамедов поздравил Феридуна Синирлиоглу с назначением на пост генерального секретаря и пожелал ему успехов в деятельности.
Во встрече также принял участие постоянный представитель Азербайджана в ОБСЕ Ровшан Садыгбейли. Стороны обменялись мнениями о сотрудничестве между Азербайджаном и ОБСЕ, обсудили вопросы безопасности в Европе.