• Ապահովվել է Ադրբեջան գյուղմթերքների արտահանումից ստացված 53 մլն դոլարի վերադարձը
Շարունակվում են Ադրբեջան գյուղմթերքների արտահանումից ստացված միջոցները վերադարձնելու միջոցառումները։
Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, այս մասին տեղեկություն է տարածել Գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը։
Հաղորդվում է, որ Մաքսային պետական կոմիտեից ստացված տեղեկատվության հիման վրա այն մասին, որ արտասահմանյան տարբեր տեսակի ապրանքներ արտահանող որոշ տնտեսվարող սուբյեկտներ համապատասխան արժույթով գումարներ չեն վերադարձրել՝ ԱՀ, դատախազությունում հարուցվել են քրեական գործեր և կատարվում է նախաքննություն։
Բաքվի Խազարի, Յասամալի և Խաթայիի շրջանների դատախազություններում քննված քրեական գործերով իրականացված քննչական միջոցառումների արդյունքում՝ արտասահմանյան երկրներ գյուղմթերքների արտահանումից ստացված ավելի քան 53,3 մլն ԱՄՆ դոլար (համապատասխան ժամանակահատվածի փոխարժեքով ավելի քան 90,6 մլն մանաթ) վերադարձվել է լիազորված բանկերի հաշիվներին։

21 Февраля 2025 - 11:38
Продолжаются мероприятия по возврату в Азербайджан денежных средств, полученных от экспорта сельскохозяйственной продукции.
Как передает АПА, информацию об этом распространила пресс-служба Генпрокуратуры.
Сообщается, что на основании поступившей из Государственного таможенного комитета информации о том, что некоторые субъекты предпринимательства, экспортирующие различные виды продукции в зарубежные страны, не возвратили в Азербайджанскую Республику денежные средства в соответствующей валюте, в органах прокуратуры возбуждены уголовные дела и проводится предварительное расследование.
В результате следственных мероприятий, проведенных по уголовным делам, расследуемым в прокуратурах Хазарского, Ясамальского и Хатаинского районов Баку, был обеспечен возврат на счета в уполномоченных банках более 53,3 млн долларов США (более 90,6 млн манатов по курсу соответствующего периода), полученных от экспорта сельскохозяйственной продукции в зарубежные страны.