• Օմբուդսմենի գրասենյակի ներկայացուցիչներն այցելել են զորամասերից մեկը
Պաշտպանության նախարարության և Մարդու իրավունքների հանձնակատարի գրասենյակի (օմբուդսմեն) միջև ստորագրված 2025 թվականի համատեղ գործունեության պլանի համաձայն՝ գրասենյակի ներկայացուցիչներն այցելել են զորամասերից մեկը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից- այցելուները ծանոթացել են զորամասում ստեղված պայմաններին և անձնակազմի ապահովմանը, հետաքրքրվել են՝ բուժկետում բուժում ստացողների առողջական վիճակով, նրանց մատուցվող բժշկական ծառայություններով։
Զինծառայողների հետ հանդիպմանը մտքերի փոխանակում է տեղի ունեցել՝ նրանց իրավունքների պաշտպանության թեմայով, պատասխանել են անձնակազմին հետաքրքրող հարցերին։
Այցելության արդյունքներով՝ Օմբուդսմենի գրասենյակի ներկայացուցիչները դրական են գնահատել՝ զորամասում ստեղծված պայմանները, զինծառայողների բարոյահոգեբանական վիճակը, ինչպես նաև գաղափարական աշխատանքի շրջանակում անցկացված աշխատանքները։

• Представители аппарата омбудсмена посетили одну из воинских частей
Согласно плану совместных мероприятий на 2025 год, подписанному между Министерством обороны и аппаратом уполномоченного по правам человека (омбудсмена), представители аппарата посетили одну из воинских частей.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, посетители ознакомились с бытовыми условиями в воинской части и обеспечением личного состава, поинтересовались состоянием здоровья тех, кто проходит лечение в медпункте, оказанными им медицинскими услугами.
На встрече с военнослужащими состоялся обмен мнениями на тему защиты их прав, были даны ответы на вопросы, представляющие интерес для личного состава.
По итогам посещения представители аппарата омбудсмена положительно оценили условия в воинской части, морально-психологическое состояние военнослужащих, а также мероприятия, проводимые в рамках идеологической работы.