21 Փետրվարի 2025 - 10:02
Նախագահի հետքերով նախագծի շրջանակներում կազմակերպված մեդիաշրջագայության մասնակիցներն այցելել են Բալլըջա գյուղ։
Ինչպես հայտնում է ԱՊԱ-ն, լրագրողները նույնպես ծանոթացել են՝ երկար տարիներ անց հայրենիք վերադարձած բնակիչների համար ստեղծված պայմաններին։
Այնուհետև Խանքենդի քաղաքի, Աղդերեի և Խոջալուի շրջանների Վերականգնման, շինարարության և կառավարման ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Աֆեթ Թելմանգըզին՝ մեդիաշրջայցի մասնակիցներին մանրամասն տեղեկացրել է գյուղի մասին։
Նա նշել է, որ Բալլըջա գյուղում վերականգնվել է 137 տուն, շուրջ 60 տների վերականգնումը շարունակվում է։

• В селе Баллыджа восстановлено 137 домов, восстанавливаются около 60 домов
Участники медиа-тура, организованного в рамках проекта по следам Президента, побывали в селе Баллыджа.
Как сообщает АПА, журналисты также ознакомились с условиями, созданными для жителей, которые спустя много лет вернулись на родину.
Затем начальник отдела по связям с общественностью Службы восстановления, строительства и управления в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Афет Тельмангызы подробно проинформировала участников медиа-тура о селе.
Она отметила, что в селе Баллыджа восстановлено 137 домов, продолжается восстанавление около 60 домов.