20 Փետրվարի 2025 - 17:48
Ինչպես հաղորդում է APA-ի ղարաբաղյան բյուրոն, Աղդամի, Ֆիզուլիի և Խոջավենդի շրջանների վերականգնման, շինարարության և կառավարման ծառայության մամուլի քարտուղար Լեյլա Սարաբին հայտնել է, որ 1,4 հա ընդհանուր մակերես ունեցող կենտրոնի առաջին հարկում ստեղծվել է սրճարան, կինոդահլիճ, գրադարան և երկու պարասրահ։
507 նստատեղ ունեցող համերգասրահում ստեղծվել են բոլոր պայմանները տարբեր մշակութային միջոցառումների, այդ թվում՝ մուղամի երեկոների անցկացման համար։
Հիշեցնենք, որ Աղդամի Մուղամի կենտրոնի հիմքը դրվել է 2023 թվականի մայիսի 2-ին նախագահ Իլհամ Ալիևի և առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևայի կողմից։

20 Февраля 2025 - 17:15
Как сообщает карабахское бюро АПА, пресс-секретарь Службы реставрации, строительства и управления в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах Лейла Сараби сообщила, что на первом этаже центра общей площадью 1,4 га созданы кафе, кинозал, библиотека и два танцевальных зала.
В концертном зале на 507 мест здесь есть все необходимое для проведения различных культурных мероприятий, в том числе вечеров мугама.
Напомним, фундамент Агдамского центра мугама был заложен 2 мая 2023 года Президентом Ильхамом Алиевым и первой леди Мехрибан Алиевой.