• Գրիգորյան. Հայաստանը չի մտածում նոյեմբերի 10-ի հայտարարության հարթակ վերադառնալու մասին
Հայաստանի իշխանությունները չեն դիտարկում Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության հարթակ վերադառնալու տարբերակը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ վկայակոչելով հայկական ԶԼՄ-ներին, այս մասին ասել է Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
Նրա խոսքով, հայտարարության մեջ կար ևս 8 կետ, որոնք չեն իրականացվել, և զարմանալի է, երբ որևէ քաղաքական գործիչ պնդում է, որ պետք է դրան վերադառնալ հանուն 9-րդ կետի։
«Երևանը հետ չի վերցնում իր ստորագրությունը: Նոյեմբերի 9-ի հայտարարության մնացած որևէ հոդված գոյություն չունի, և սա է դե ֆակտո իրականությունը»,- հայտարարել է Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը:

• Григорян: Армения не думает возвращаться к заявлению от 10 ноября
Армянские власти не рассматривают вариант возвращения к трехстороннему заявлению лидеров Армении, России и Азербайджана от 9 ноября 2020 года.
Как передает Аrmenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом сказал секретарь Совбеза Армении Армен Григорян.
По его словам, в заявлении было еще 8 пунктов, которые выполнены не были, и вызывает удивление, если политический или другой деятель утверждает, что нужно к нему вернуться ради 9-го пункта.
"Ереван не отзывает свою подпись. Каких-либо оставшихся пунктов заявления от 9 ноября не существует. И это де-факто реальность", - заявил секретарь Совбеза.
Секретарь Совбеза также отказался подтвердить журналистам, что из текста новой Конституции Армении не будет изъята Декларация о независимости 1990 года.