• ԱՄԷ նախագահը ծանոթացել է Ադրբեջանի ռազմական արտադրանքին
Փետրվարի 19-ին Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ Շեյխ Մուհամեդ բին Զայեդ Ալ Նահաիյանը և Իտալիայի պաշտպանության նախարար Գիդո Կրոզետոն այցելել են՝ Աբու Դաբիում անցկացվող IDEX-2025 միջազգային պաշտպանական ցուցահանդեսում Azərsilah պաշտպանական և արդյունաբերական  հոլդինգի տաղավար:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են պաշտպանական արդյունաբերության նախարարությունից, նախարար Վուգար Մուստաֆաևն այցելուներին մանրամասն տեղեկացրել է՝ ցուցահանդեսում ներկայացված Ադրբեջանի ռազմական արտադրանքի մասին։
IDEX-2025-ի շրջանակներում Վուգար Մուստաֆաևը հանդիպել է՝ ԱՄԷ-ի պաշտպանության հարցերով պետնախարար Մուհամեդ բին Մուբարաք Ֆադել Ալ Մազրուիի, EDGE խմբի խորհրդի նախագահ Ֆեյսալ Ալ Բանայի, Tawazun-ի գլխավոր քարտուղար Նասեր Ալ Նուայիմիի և չինական CETC International ընկերության ղեկավարության հետ։

20 Февраля 2025 - 10:13
19 февраля президент Объединенных Арабских Эмиратов шейх Мохаммед бин Зайед Аль-Нахайян и министр обороны Италии Гуидо Крозетто посетили стенд Оборонно-промышленного холдинга Azersilah на международной оборонной выставке IDEX-2025 в Абу-Даби.
Как сообщили Armenia.Az в Министерстве оборонной промышленности, министр Вугар Мустафаев подробно проинформировал посетителей о представленной на выставке военной продукции Азербайджана.
В рамках IDEX-2025 Вугар Мустафаев встретился с государственным министром по делам обороны ОАЭ Мохаммедом бин Мубараком Фаделем Аль-Мазруи, председателем правления компании EDGE Group Фейсалом Аль-Баннаи, генеральным секретарем Tawazun Насером Аль-Нуайми и руководством китайской компании CETC International.