• Հաջիևն ու Նեթանյահուն քննարկել են երկկողմ համագործակցությունը և տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձությունները
19 Փետրվարի 2025 - 15:02
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն ընդունել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևին։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ -ը՝ հղում անելով Իսրայելում Ադրբեջանի դեսպանատան Х-ի էջին:
«Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևին ընդունել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
Հաջիևը վարչապետ Նեթանյահուին է փոխանցել Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի ողջույնը։ Նեթանյահուն իր երախտագիտությունն է հայտնել և խնդրել իր ողջույնը փոխանցել նախագահ Ալիևին։
Նրանք քննարկել են Ադրբեջանի և Իսրայելի երկկողմ համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձությունները»,- ասվում է հրապարակման մեջ։

• Гаджиев и Нетаньяху обсудили вопросы двустороннего сотрудничества и события в регионе
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху принял помощника президента Азербайджана – заведующего отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмета Гаджиева.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на страницу посольства Азербайджана в Израиле в Х.
Гаджиев и Нетаньяху обсудили вопросы двустороннего сотрудничества и события  в регионе - ФОТО
«Помощник президента Азербайджана – заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев был принят премьер-министром Израиля Биньямином Нетаньяху.
Гаджиев передал премьер-министру Нетаньяху приветствие президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева. Нетаньяху выразил благодарность и попросил передать свои приветствия президенту Алиеву.
Они обсудили вопросы двустороннего сотрудничества между Азербайджаном и Израилем, а также события в регионе», – говорится в публикации.