19 Փետրվարի 2025 - 12:07
Ադրբեջանի Ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալությունը՝ Ֆիզուլի քաղաքում արագացված տեմպերով շարունակում է ներքին ճանապարհների շինարարությունը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ Պետական գործակալությանը հղումով, նախագծի առաջին փուլը ներառում է 18,5 կմ ընդհանուր երկարությամբ 12 փողոցների կառուցում։
Աշխատանքներ են տարվում նաև՝ մայթերին և դրանց երկայնքով սալաքարեր դնելու և լուսավորության սյուների տեղադրման ուղղությամբ։
Բացի այդ, փողոցների երկայնքով ընթանում է՝ նաև Ֆիզուլի քաղաքի հաղորդակցական գծերի (ջրամատակարարում, կոյուղի, ջրահեռացման խողովակներ, գազատար, կապի և էլեկտրամատակարարման գծեր):
Ներկա պահին Ֆիզուլի քաղաքի ներքին ճանապարհների կառուցման առաջին փուլի աշխատանքները 30%-ով ավարտված են։

19 Февраля 2025 - 10:07
Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана ускоренными темпами продолжает строительство внутренних дорог в городе Физули.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на Госагентство, на первом этапе проекта ведется строительство 12 улиц общей протяженностью 18,5 км.
Также ведутся работы по укладке брусчатки на тротуарах и вдоль них, установке опор освещения.
Кроме этого, вдоль улиц также ведется строительство коммуникационных линий города Физули (водопровод, канализация, водосточные трубы, газопровод, линии связи и электроснабжения).
На текущий момент работы в рамках первого этапа строительства внутренних дорог в городе Физули выполнены на 30%.