19 Փետրվարի 2025 - 11:12
Փետրվարի 18-ին Աբու Դաբիում (Արաբական Միացյալ Էմիրություններ) անցկացվող IDEX-2025 միջազգային պաշտպանական ցուցահանդեսի շրջանակներում` Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության նախարար Վուգար Մուստաֆաևը հանդիպել է` Բելառուսի պետական ռազմաարդյունաբերական կոմիտեի նախագահ Դմիտրի Պանտուսի հետ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են պաշտպանական արդյունաբերության նախարարությունից, հանդիպմանը ընդգծվել է` պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում Ադրբեջանի և Բելառուսի միջև համագործակցության հետագա զարգացման կարևորությունը, քննարկվել են համատեղ գործունեության ոլորտները և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

• Обсуждены направления совместной деятельности миноборонпромов Азербайджана и Беларуси
18 февраля в рамках Международной оборонной выставки IDEX-2025, проходящей в Абу-Даби (Объединенные Арабские Эмираты), министр оборонной промышленности Азербайджана Вугар Мустафаев встретился с председателем Государственного военно-промышленного комитета Беларуси Дмитрием Пантуcом.
Как сообщили Armenia.Az в Миноборонпроме, на встрече было подчеркнуто значение дальнейшего развития сотрудничества Азербайджана и Беларуси в оборонной промышленности, обсуждены направления совместной деятельности и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.