• Պետական ​​գործակալությունը՝ Ղարաբաղում ավտոճանապարհների կառուցման նախագծերի իրականացման մասին
«Մեծ վերադարձ՝ Ադրբեջանի Հանրապետության օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ» 1-ին պետական ծրագրի շրջանակներում, ինչպես նաև պետության ղեկավարի կարգադրությունների հիման վրա, 2020 թվականից առ այսօր՝ Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի տնտեսական շրջաններում իրականացվում է՝ ավտոմոբիլային ճանապարհների շինարարության 44 նախագծի իրագործումը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալությունից, ավտոճանապարհներին կառուցվում է 45 թունել՝ 70,8 կմ ընդհանուր երկարությամբ, 447 կամուրջ՝ 9581,6 մ ընդհանուր երկարությամբ և 16 վիադուկ՝ 3871 մ ընդհանուր երկարությամբ։ Ներկայումս ավարտվել է 59,6 կմ երկարությամբ թունելների, 8339,1 մ երկարությամբ 9 կամուրջների և 1695 մ երկարությամբ վիադուկների կառուցումը։

• Госагентство о реализации проектов по строительству автодорог в Карабахе
В рамках I Государственной программы «Великое возвращение на освобожденные от оккупации территории Азербайджанской Республики», а также на основании распоряжений главы государства, с 2020 года по настоящее время в Карабахском и Восточно-Зангезурском экономических районах осуществляется реализация 44 проектов по строительству автомобильных дорог.
Как сообщили Armenia.Az в Государственном агентстве автомобильных дорог, на автомагистралях строятся 45 тоннелей общей протяженностью 70,8 км, 447 мостов общей протяженностью 9 581,6 м и 16 виадуков общей длиной 3 871 м. На данный момент завершено строительство 28 туннелей длиной 59,6 км, 392 мостов протяженностью 8 339,1 м и 9 виадуков длиной 1 695 м.