30 Հունվարի 2025 - 12:06
Ադրբեջանում և Կենտրոնական Ասիայում Միացյալ Թագավորության առևտրային նորանշանակ բանագնաց Ջոն Օլդերդեյսը առանցքային դեր կխաղա Բաքվի և Լոնդոնի միջև տնտեսական կապերի ամրապնդման գործում:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասված է Բաքվում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան X սոցիալական ցանցում զետեղված գրառման մեջ։
«Լորդ Օլդերդայսը նշանակվել է Ադրբեջանում և Կենտրոնական Ասիայում Միացյալ Թագավորության առևտրային նոր ներկայացուցիչ։ Նա առանցքային դեր կխաղա մեր առաքելության իրականացման գործում՝ զարգացնելու, ամրապնդելու տնտեսական կապերը և ընդլայնելու գործընկերությունը»,- նշել են դիվանագիտական առաքելությունից։

30 Января 2025 - 10:17
Новоназначенный торговый посланник Великобритании по Азербайджану и Центральной Азии Джон Олдердейс сыграет важную роль в укреплении экономических связей между Баку и Лондоном.
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в публикации посольства Великобритании в Баку в соцсети Х.
«Лорд Олдердайс назначен новым торговым представителем Великобритании в Азербайджане и Центральной Азии. Он сыграет ключевую роль в реализации нашей миссии по развитию, укреплению экономических связей и расширению партнерства», — отметили в дипмиссии.