• Վրացական մամուլը՝ տրանսպորտի հարցերին նվիրված խորհրդակցության ժամանակ Իլհամ Ալիևի ելույթի մասին
Հունվարի 28-ին Բաքվում տրանսպորտի հարցերով խորհրդակցության ժամանակ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությունները հայտնվել են վրացական լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում։
Ադրբեջանի պետության ղեկավարի ելույթի մասին նյութեր են տարածել ընթերցողների մեծ լսարան ունեցող sputnik-georgia.ru, realnews.ge, aktual.ge, qafqazturk.com, 24news.ge տեղեկատվական կայքերը, ինչպես նաև 1TV և Imedi հեռուստաալիքները։
Նյութերում արտացոլված են նախագահ Իլհամ Ալիևի մտքերը մեծ դիմադրության մասին, որին Ադրբեջանը բախվել է Բաքու-Թբիլիսի-Կարս նախագծի իրականացման ընթացքում, Վրաստանի վրա այդ ուղղությամբ գործադրվող ճնշումների, Զանգեզուրի միջանցքի և Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի ճակատագրի մասին։

30 Января 2025 - 09:04
Высказывания президента Азербайджана Ильхама Алиева на состоявшемся 28 января в Баку совещании, посвященном вопросам транспорта, находились в центре внимания грузинских медиа.
Информационные сайты с широкой читательской аудиторией sputnik-georgia.ru, realnews.ge, aktual.ge, qafqazturk.com, 24news.ge, а также телеканалы «1ТВ» и «Имеди» распространили материалы о выступлении главы нашего государства.
В материалах отражены мысли президента Ильхама Алиева о большом сопротивлении, с которым столкнулась наша страна в ходе реализации проекта Баку – Тбилиси – Карс, давлении, оказываемом на Грузию в связи с этим, Зангезурском коридоре и судьбе мирного договора с Арменией.