• Ալիևը ծանոթացել է «Շահդաղ» զբոսաշրջային համալիրի տարածքում Lakeside հյուրանոցում կատարված աշխատանքներին
03 Հունվարի 2025 - 08:50
Հունվարի 2-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը, առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևան և նրանց ընտանիքի անդամները ծանոթացել են «Շահդաղ» զբոսաշրջային համալիրի տարածքում կառուցվող Lakeside հյուրանոցում կատարվող աշխատանքներին Դահուկային մարզադաշտի համալիրի «Դահուկային ակումբի» շենքի շինարարությանը:
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ Archico ՍՊԸ-ի տեխնիկական տնօրեն Նազիմ Շիրինովը երկրի ղեկավարին և առաջին տիկնոջը տեղեկացրել է այստեղ ավարտված և նախատեսվող աշխատանքների մասին։
Նշվել է, որ հյուրանոցի ինտերիերը զարդարված է Լահիջի պղնձագործության արհեստի օրինակներով՝ ամենահայտնի պղնձագործների գործերով։
Նոր հյուրանոցում լայն հնարավորություններ կստեղծվի հյուրերի համար լիարժեք և բովանդակալից հանգիստ կազմակերպելու համար։ Ընդհանուր առմամբ, հյուրանոցը կունենա 122 համար։
Հյուրանոցում կգործի սպորտային գոտի, Kids Care գոտի, ժամանակակից կոնֆերանսների դահլիճ և գործարար միջոցառումների անցկացման համար սենյակ, լեռնադահուկային դպրոց դահուկային սպորտի սիրահարների համար և կենտրոն:

03 Января 2025 - 08:50
2 января Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева и члены их семьи ознакомились с работами, проведенными в строящемся на территории туристического комплекса «Шахдаг» отеле Lakeside, и строительством здания «Лыжного клуба» Комплекса лыжного стадиона.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, технический директор ООО Archico Назим Ширинов проинформировал главу государства и первую леди о выполненных и планируемых здесь работах.
Было отмечено, что интерьер отеля украшен образцами лагичского медного искусства - работами самых известных медников Лагича.
В новом отеле будут созданы широкие возможности для организации полноценного и содержательного отдыха гостей. В целом здесь будет 122 номера.
В отеле будут функционировать спортивная зона, зона Kids Care, современный конференц-зал и комната заседаний для проведения деловых мероприятий, лыжная школа для любителей лыжного спорта и центр, оборудованный двумя лыжными симуляторами.