29 Դեկտեմբերի 2024 - 14:53
Բաքվից Գրոզնի թռչող Embraer մարդատար ինքնաթիռը ենթարկվել է անօրինական արտաքին ազդեցության, ինչի արդյունքում օդանավի կառավարման համակարգերը շարքից դուրս են եկել:
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Բաքու-Գրոզնի չվերթի զոհված անձնակազմի անդամների հրաժեշտի արարողության ժամանակ ասել է AZAL-ի փոխնախագահ Իլհամ Ամիրովը։
«Այս կրիտիկական պահին մեր օդաչուները ցուցաբերել են մեծ արիություն և հերոսություն։ Անձնակազմը վթարային ազդանշան է ուղարկել Գրոզնիի և Մախաչկալայի օդանավակայաններ, սակայն, ցավոք, դրական պատասխան չեն ստացել»,- ընդգծել է AZAL-ի փոխնախագահը։

29 Декабря 2024 - 14:53
Пассажирский самолет Embraer, выполнявший рейс Баку-Грозный, подвергся незаконному внешнему воздействию, в результате чего системы управления воздушным судном вышли из строя.
Как сообщает Report, об этом заявил вице-президент AZAL Ильхам Амиров на церемонии прощания с погибшими членами экипажа рейса Баку-Грозный.
«В этот критический момент наши пилоты проявили огромное мужество и героизм. Экипаж отправил аварийный сигнал в аэропорты Грозного и Махачкалы, но, к сожалению, положительного ответа они не получили», — подчеркнул вице-президент AZAL.