27 Դեկտեմբերի 2024 - 09:16
Ռուսաստանի Դաշնության Դաղստանի Հանրապետության ղեկավար Սերգեյ Մելիքովը նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Սերգեյ Մելիքովը նամակում ցավակցություն է հայտնել «Ադրբեջանական ավիաուղիներ»-ի ինքնաթիռի կործանման կապակցությամբ։
«Դաղստանի ողջ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Բաքվից Գրոզնի թռչող AZAL ավիաընկերության մարդատար ինքնաթիռի վթարի հետևանքով զոհվածների ընտանիքներին և մերձավորներին։ Մենք անկեղծորեն կիսում ենք ձեր ցավը և սգում ձեզ հետ: Շուտափույթ ապաքինում ենք մաղթում տուժածներին»,- ասված է նամակում։

27 Декабря 2024 - 09:16
Глава Республики Дагестан Российской Федерации Сергей Меликов направил письмо президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
В письме Сергей Меликов выразил соболезнования в связи с крушением самолета Азербайджанских авиалиний.
«От имени всего народа Дагестана и от себя лично выражаю глубокие соболезнования семьям и близким погибших в результате крушения пассажирского самолета авиакомпании AZAL, летевшего из Баку в Грозный. Искренне разделяем Вашу боль, скорбим вместе с Вами. Желаем скорейшего выздоровления пострадавшим», — говорится письме.