26 Դեկտեմբերի 2024 - 17:24
Դեկտեմբերի 26-ին՝ Վրաստանի արտգործնախարար Մակա Բոչորիշվիլին զանգահարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովին։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԱԳՆ-ից, Մակա Բոչորիշվիլին ցավակցություն է հայտնել՝ Ակտաուում Ադրբեջանական ավիաուղիների մարդատար ինքնաթիռի կործանման հետևանքով զոհվածների ընտանիքներին, ինչպես նաև ողջ բարեկամ ադրբեջանական ժողովրդին։ Նա ընդգծել է, որ այս ողբերգական օրը Վրաստանը Ադրբեջանի կողքին է։
Ջեյհուն Բայրամովը շնորհակալություն է հայտնել բարեկամ Վրաստանին՝ մեր երկրի և ժողովրդի համար այս դժվարին օրը ցուցաբերած աջակցության համար։

• Глава МИД Грузии позвонила Байрамову
26 декабря министр иностранных дел Грузии Мака Бочоришвили позвонила министру иностранных дел Азербайджана Джейхуну Байрамову.
Как сообщили Armenia.Az в МИД, Мака Бочоришвили выразила соболезнования семьям погибших в результате крушения в Актау пассажирского самолета Азербайджанских авиалиний, а также всему дружественному азербайджанскому народу. Она подчеркнула, что в этот трагический день Грузия рядом с Азербайджаном.
Джейхун Байрамов поблагодарил дружественную Грузию за поддержку, оказанную в этот тяжелый для нашей страны и народа день.