• Ասադովն ու Բեկտենովը քննարկել են՝ ավիավթարից տուժածներին օգնություն ցուցաբերելու հարցերը
Հերթական հեռախոսազրույց է կայացել՝ Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովի և Ղազախստանի վարչապետ Օլժաս Բեկտենովի միջև։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնԵԼ են Նախարարների կաբինետից։
Վարչապետները ցավակցություններ են փոխանակել՝ ավիավթարի հետևանքով երկու երկրների քաղաքացիների զոհվելու կապակցությամբ, տուժածներին մաղթել շուտափույթ ապաքինում։
Ալի Ասադովը շնորհակալություն է հայտնել ղազախական կողմին՝ աղետից անմիջապես հետո որոնողափրկարարական աշխատանքների անցկացման բարձր օպերատիվության և միջադեպի հետ կապված բոլոր հարցերում աջակցության համար։
Մտքերի փոխանակում է տեղի ունեցել՝ երկու երկրների համապատասխան իշխանությունների բարձր համակարգման պայմաններում՝ տուժածներին և վիրավորներին շտապ օգնություն ցուցաբերելու, ողջ մնացած քաղաքացիների- ինչպես նաև մահացածների դիերի Ադրբեջան հասցնելու, և օպերատիվ արձագանքման մի շարք այլ միջոցառումների շուրջ:

26 Декабря 2024 - 14:56
Состоялся очередной телефонный разговор между премьер-министром Азербайджана Али Асадовым и его казахстанским коллегой Олжасом Бектеновым.
Об этом сообщили Armenia.Az в Кабинете министров.
Премьер-министры обменялись соболезнованиями в связи с гибелью граждан двух стран в авиакатастрофе и пожелали скорейшего выздоровления пострадавшим.
Али Асадов поблагодарил казахстанскую сторону за высокую оперативность в проведении поисково-спасательной операции сразу после катастрофы и за поддержку во всех вопросах, связанных с происшествием.
Состоялся обмен мнениями по вопросам оказания неотложной помощи пострадавшим и раненым в условиях высокой координации между соответствующими органами двух стран, доставки в Азербайджан выживших граждан, а также тел погибших, и ряда других оперативных мер реагирования.