• Ալիև. Ավիավթարի հարցը պետք է ամբողջությամբ հետաքննվի
Բաքու-Գրոզնի երթուղով չվերթ իրականցնող AZAL-ի ինքնաթիռը եղանակային վատ պայմանների պատճառով, փոխել է ուղղությունը և ուղևորվել դեպի Ակտաու օդանավակայան, վայրէջք կատարելիս կործանվել է։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այդ մասին նախագահ Իլհամ Ալիևն ասել է՝ ինքնաթիռի կործանման հետ կապված խորհրդակցությանը։
Պետության ղեկավարը նաև նշել է. «Լրատվամիջոցներում և սոցիալական ցանցերում կան ինքնաթիռի կործանման պահեր։ Դրա համար էլ, բոլորը կարող են դա տեսնել: Սակայն կործանման պատճառները մեզ անհայտ են։ Տարբեր վարկածներ կան: Կարծում եմ՝ դեռ վաղ է այդ մասին խոսելը։ Հարցը պետք է ամբողջությամբ հետաքննվի»։

25 Декабря 2024 - 16:53
Самолет компании AZAL, следовавший по маршруту Баку — Грозный, из-за плохой погоды изменил направление и полетел в сторону аэропорта Актау, при посадке произошло крушение.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев на совещании, проведенном в связи с авиакатастрофой.
Глава государства также отметил: «В СМИ и социальных сетях есть моменты авиакатастрофы. Поэтому каждый может это увидеть. Однако причины крушения нам не известны. Есть разные версии. Считаю, что еще рано об этом говорить. Вопрос должен быть полностью расследован».