• Ալիևը Պուտինին տեղեկացրել է ԱՊՀ գագաթնաժողովին իր մասնակցությունը չեղարկելու մասին
Նախագահ Իլհամ Ալիևը ինքնաթիռում գտնվելու ժամանակ զանգահարել է՝ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։
Ինչպես հաղորդում է AzerTac-ը, հեռախոսազրույցի ընթացքում Իլհամ Ալիևը հայտնել է, որ չի կարողանա մասնակցել՝ Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին՝ Բաքու-Գրոզնի չվերթ իրականացնող ադրբեջանական ավիաուղիների մարդատար ինքնաթիռի կործանման պատճառով։
Պետությունների ղեկավարները ցավակցություն են հայտնել միմյանց, Ադրբեջանի, Ռուսաստանի և մյուս երկրների զոհված քաղաքացիների ընտանիքների անդամներին և մտերիմներին, իսկ վիրավորներին մաղթել շուտափույթ ապաքինում։

25 Декабря 2024 - 13:30
Президент Ильхам Алиев, находясь в самолете, позвонил президенту Российской Федерации Владимиру Путину.
Как сообщает Азертадж, в ходе телефонного разговора Ильхам Алиев сообщил, что не сможет принять участие в неформальном саммите глав государств СНГ в Санкт-Петербурге в связи с крушением пассажирского самолета Азербайджанских авиалиний, выполнявшего рейс Баку-Грозный.
Главы государств выразили соболезнования друг другу, членам семей и близких погибших граждан Азербайджана, России и других стран и пожелали скорейшего выздоровления пострадавшим.