25 Դեկտեմբերի 2024 - 10:39
Իրաքի նախագահ Աբդել Լաթիֆ Ջամալ Ռաշիդը դեկտեմբերի 24-ին զանգահարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Աբդել Լաթիֆ Ջամալ Ռաշիդը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին ծննդյան օրվա առթիվ և մաղթել հաջողություններ նախագահական գործունեության մեջ և քաջառողջություն։ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել ուշադրության և շնորհավորանքի համար։
Իրաքի նախագահը նաև շնորհավորել է Ադրբեջանի նախագահին COP29-ի հաջող կազմակերպման կապակցությամբ։ Իլհամ Ալիևը ևս մեկ անգամ շնորհակալություն է հայտնել Իրաքի նախագահին COP29-ին մասնակցելու համար։
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև համագործակցության հեռանկարներին վերաբերող հարցեր։

25 Декабря 2024 - 09:04
Президент Ирака Абдель Латиф Джамал Рашид 24 декабря позвонил президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
Абдель Латиф Джамал Рашид поздравил Ильхама Алиева с днем рождения, пожелал ему успехов в президентской деятельности и крепкого здоровья. Ильхам Алиев поблагодарил за внимание и поздравление.
Президент Ирака также поздравил президента Азербайджана с успешной организацией COP29. Ильхам Алиев еще раз поблагодарил президента Ирака за участие в COP29.
В ходе беседы были обсуждены вопросы, связанные с перспективами сотрудничества между нашими странами.