• Բաքուն և Թեհրանը քննարկել են երկկողմ համագործակցությունը
Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովը նոյեմբերի 20-ին հանդիպել է Իրանի մշակութային ժառանգության, զբոսաշրջության և արհեստագործական արդյունաբերության նախարար Ռեզա Սալեհի Ամիրիի հետ։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են նախարարների կաբինետից:
Հանդիպմանը գոհունակությամբ է նշվել Բաքվում COP29-ի բարձր մակարդակով անցկացումը։ Ընդգծվել է, որ COP29-ում նախագահության ընթացքում Ադրբեջանի առաջնահերթություններից մեկը զբոսաշրջության ոլորտում կլիմայական գործունեությունն է:
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են ադրբեջանա-իրանական հարաբերությունների ներկա վիճակը, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում երկկողմ համագործակցության հեռանկարները։

21 Ноября 2024 - 09:44
Премьер-министр Азербайджана Али Асадов встретился 20 ноября с министром культурного наследия, туризма и ремесленной промышленности Ирана Резой Салехи Амири.
Об этом Armenia.Az сообщили в Кабинете Министров.
На встрече с удовлетворением было отмечено проведение COP29 в Баку на высоком уровне. Подчеркнуто, что одним из приоритетов Азербайджана в период председательства на COP29 является климатическая деятельность в сфере туризма.
В ходе беседы были обсуждены текущее состояние азербайджано-иранских отношений, а также перспективы двустороннего сотрудничества в представляющих взаимный интерес областях.