• Քերիմ Վալիևը հանդիպել է Պակիստանի ավիացիոն համալիրի նախագահի հետ
Շարունակվում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ադրբեջանական բանակի Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Քերիմ Վելիևի աշխատանքային այցը Պակիստան։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են պաշտպանության նախարարությունից, այցի շրջանակներում Քերիմ Վելիևը հանդիպել է Պակիստանի ավիացիոն համալիրի նախագահ, փոխմարշալ Հակիմ Ռազայի հետ։
Հանդիպմանը կողմերը նշել են ռազմական ոլորտում երկու երկրների հաջող համագործակցությունը, այդ համագործակցության լայն հեռանկարները, քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

• Керим Велиев встретился с председателем авиационного комплекса Пакистана
Продолжается рабочий визит в Пакистан первого заместителя министра обороны Азербайджана – начальника Генерального штаба азербайджанской армии генерал-полковника Керима Велиева.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, в рамках визита Керим Велиев встретился с председателем авиационного комплекса Пакистана вице-маршалом Хакимом Разой.
На встрече стороны отметили успешное сотрудничество между двумя странами в военной сфере, широкие перспективы этого сотрудничества, обсудили другие вопросы, представляющие взаимный интерес.
Во встрече также принял участие чрезвычайный и полномочный посол Азербайджана в Пакистане Хазар Фархадов.