08 Նոյեմբերի 2024 - 15:33
Մենք օկուպացիայից ազատագրեցինք Աղդամի, Քելբեջարի և Լաչինի շրջանները՝ առանց մեկ կրակոց արձակելու։ Նպատակասլաց ու մտածված քաղաքականության և դրանից հետո ձեռնարկված վճռական քայլերի արդյունքում մենք զգալիորեն ամրապնդեցինք մեր քաղաքական, ռազմավարական և ռազմաստրատեգիական դիրքերը։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է՝ Հաղթանակի օրվա կապակցությամբ ժողովրդին ուղղված ուղերձում։
Նշելով, որ Ղարաբաղում և Հայաստանում անջատողական խմբավորման և նրանց թիկունքում կանգնածների ճակատագիրը պարզ դարձավ այն բանից հետո, երբ Ադրբեջանը վերահսկողություն ապահովեց կարևոր բարձունքների վրա, պետության ղեկավարն ընդգծել է, որ նրանց ընտրության հնարավորություն է տրվել, սակայն նրանք այդուհանդերձ ճիշտ որոշում չեն կայացրել. «2023 թվականի սեպտեմբերին, ընդամենը մի քանի ժամում, հակաահաբեկչական գործողությունը հերթական դաս տվեց. Նրանց: Արդյունքում մեկընդմիշտ վերջ դրվեց անջատողականությանը։ Իսկ հիմա Ղարաբաղի հողի վրա անջատողականների հետքն անգամ չի մնացել»։

08 Ноября 2024 - 13:12
Мы освободили от оккупации Агдамский, Кяльбаджарский и Лачинский районы без единого выстрела. В результате целенаправленной и продуманной политики, решительных шагов, сделанных после этого, мы значительно укрепили свои политические, стратегические и военно-стратегические позиции.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев в обращении к народу по случаю Дня Победы.
Отметив, что судьба группы сепаратистов и стоящих за ними лиц в Карабахе и Армении стала ясна после того, как Азербайджан обеспечил контроль над важными высотами, глава государства подчеркнул, что им был предоставлен выбор, но они все равно не приняли правильного решения: «Проведенная в сентябре 2023 года всего за несколько часов антитеррористическая операция преподала им очередной урок. В результате сепаратизму был положен конец раз и навсегда. А сейчас на земле Карабаха не осталось и следа от сепаратистов».