08 Նոյեմբերի 2024 - 13:11
Երեսուն տարվա օկուպացիայի պատմությունը հնարավոր չէ ջնջվել մեր հիշողությունից։ Եվ, ինչպես արդեն ասացի, դա հնարավոր չէ անել։ Երբե'ք: Մենք հիմա էլ պետք է պատրաստ լինենք ցանկացած նոր սադրանքի:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը Հաղթանակի օրվա կապակցությամբ ժողովրդին ուղղված ուղերձում։
Նշելով, որ Ադրբեջանի Զինված ուժերը պատրաստ են ցանկացած պահի հետ մղել սադրանքը, պետության ղեկավարն ասել է. «Ով ուզում է նորից փորձարկել մեր ուժը, նորից կպարտվի, միայն կխայտառակվի, քանի որ 44-օրյա Հայրենական պատերազմը և հակաահաբեկչական գործողությունը, մեր Հաղթանակը ոչ միայն Հայաստանի պարտությունն է, այլև նրանց դառը և նվաստացուցիչ պարտությունը, ովքեր կանգնած են նրա թիկունքում»:

• Алиев о Победе: «Это не только поражение Армении, но и тех, кто за ней стоит»
Историю тридцатилетней оккупации невозможно стереть из нашей памяти. И, как я уже сказал, этого делать нельзя. Никогда! Мы должны быть и сейчас готовы к любой новой провокации.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев в обращении к народу по случаю Дня Победы.
Отметив, что Вооруженные силы Азербайджана готовы отразить провокацию в любой момент, глава государства сказал: «Любой, кто захочет еще раз испытать нашу силу, вновь потерпит поражение, только опозорится, потому что 44-дневная Отечественная война и антитеррористическая операция, наша Победа – это не только поражение Армении, но также горькое и унизительное поражение тех, кто за ней стоит».